2015 Kadını Maskülen&Cool

30 Aralık 2014
BERNA TUNA FENEMEN

2015 Kadını Maskülen&Cool

Bugün orta yaşını sürenlerin Julia Roberts deyince akıllarına ilk gelen hiç şüphesiz “Pretty Woman”filmi. Ünlü aktris, Richard Gere ile başrolü paylaştığı filmde müthiş seksapelitesi olan bir hayat kadınını canlandırmıştı. Kocaman gülümsemesi ise onun adeta imzasıydı. 

Şimdi ise bambaşka bir imaj ile karşımızda: Maskülen ve cool bir kadın olup çıkmış Julia Roberts. Givenchy’nin Sonbahar 2015 yüzü olan Julia Roberts’a bu havayı veren ise ünlü markanın tasarımcısı Riccardo Tisci. Givenchy için ünlü fotoğraf sanatçıları Mert Alaş ve Marcus Piggott’un objektifine poz veren Roberts, makyajsız, hiç gülmeyen, oldukça ciddi ancak bir o kadar kendine güvenli, hatta seksilik bir yana maskülen tarzı ile dikkat çekiyor. 


Zaten son bir yıldır kadın modasında yükselişte maskülen tarz. Öyle görünüyor ki 2015’e de damgasını vuracak, iyiden iyiye etkisini hissettirecek. 

Bana kalırsa, bu tarzı benimseyen kadınlar birçok yönden hayli cesur olduklarının altını bir kez daha çizecekler. Hayatlarının her alanında seksapelitesini kullanmaya alışmış ve üstelik bunun karşılığını da bolca almış cilveli, işveli kadınlara inat; makyajsız, oldukça sade görünümleri ile bu anlayışa meydan okuyacaklar. Özellikle iş yaşamında kullandıkları tek argüman güçlü kişilikleri ve donanımlı alt yapıları olan bu kadınların elde ettiği “cinsiyetsiz” başarı, bu kez modanın desteği ile kutsanacak. 
berna@qualityofmagazine.com