Sosyetteden Ayasofya baskını

SOSYETTE & DAVET — 07 Aralık 2017
Sosyetteden Ayasofya baskını

İstanbul cemiyet hayatının tanınmış isimleri, dün gece tarihçi ve ünlülerin rehberi olarak tanınan Saffet Emre Tonguç ile Ayasofya Camii’yi kapatarak çok özel bir geziye imza attı.
 
Ünlü tarihçi ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç’un rehberlik yaptığı Ayasofya gezisinde, konuklara Ayasofya Camii’nin tarihi, tarihe tanıklık eden mimarisi ve büyüleyici sırları anlatıldı.
 
Gül Gölge Saygı, Taylan Kümeli, Açelya Akkoyun, İdil Fırat ve annesi Sibel İdil Kerimoğlu, Şule Argüder, Meral Yazıcı, Gaye Alacalar, Serap Sarı ve kızları, Serda Büyükkoyuncu, Sedef-Alpsel Mercan, Serap Taşdemir ve Şehnaz Akbaşoğlu gibi isimlerin katıldığı özel gecede ünlü rehber Saffet Emre Tonguç, ihtişamlı Ayasofya’nın gizemini ve büyüleyici detaylarını konuklarıyla paylaştı. Özel gezide konuklar, Saffet Emre Tonguç’un muhteşem anlatımıyla bu kusursuz yapının tarihi izlerine hayran kaldı. Ayasofya’nın ihtişamıyla büyülenen konuklar ayrıca, cami içinde yaşayan ve bu muhteşem yapıyı adeta bir bekçi gibi koruyan kedi Gli ile keyifli anlar yaşadı.
 
Gecenin finali ise Four Seasons Otel’de verilen muhteşem bir yemek daveti ile yapıldı. Keyifli sohbetlerle son bulan geceden tüm konuklar gülen yüzlerle ayrıldı.