'Sanat ve Dostlar Buluşması'nın ilk etkinliği gerçekleşti

SOSYETTE & DAVET — 17 Ağustos 2017
'Sanat ve Dostlar Buluşması'nın ilk etkinliği gerçekleşti

Stratejik İletişim ve Proje Danışmanlığını BEZE Group’un yaptığı  Dr.İlker Manavbaşı Kliniği; her işletmenin kültür, sanat, müzik etkinliklerine kendi ölçeğinde de olsa destek verme kararlılığıyla “SANAT & DOSTLAR BULUŞMASI” adıyla belli dönemlerde etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

İlk etkinlik; Cep Sergisi 30 Eylül’e kadar devam ediyor                                                                                                                                                
T.C. Kampala Büyükelçisi Sedef Yavuzalp’in ressam kimliğiyle yaptığı eserler Dr.İlker Manavbaşı klinikte sanatseverlerin ve dostların katılımıyla yapılan bir kokteylle sergilenmeye başladı. Dr. İlker Manavbaşı ve eşi İpek Manavbaşı ev sahipliğinde düzenlenen kokteyle  Ressam Büyükelçi Sedef Yavuzalp başta olmak üzere İstanbul’un önde gelen isimleriyle resim sevenler katıldı.

Ece Beylikçi, Nihal Yöneyman, Sedef Yavuzalp, İlker-İpek, Yasemin Manavbaşı

Sergi 15 Eylül’e kadar devam edecek…
Büyükelçi Sedef Yavuzalp, eserlerinde bir yandan Anadolu topraklarında yaşamış olan bazı medeniyetleri konu alan akrilik tasvirleri yansıtırken öte yandan da mozaik esintisi veren tekniğiyle bazı Doğu Afrika temalarına ve 15. yüzyıl Uganda’sına ait bazı efsanelere de hayat veriyor. Bugüne kadar Türkiye’de ve Uganda’da bazıları kişisel olmak üzere toplamda altı sergide yer alan Büyükelçi Yavuzalp, bu sergisi ile Afrika ve Anadolu toprakları arasında kültürel bir köprü kuruyor. 

Sedef Yavuzalp, İlker, Yasemin Manavbaşı 

Sosyal Sorumluluk önemlidir… 
Estetik ve plastik cerrahi uzmanlarının da sanatçı ruhuna sahip olduğunu belirten Dr.İlker Manavbaşı  “ Büyükelçi Sedef Yavuzalp’i ressam kimliğiyle ağırlamaktan ve özel etkinliğe eşimle birlikte ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sanata ve sanatçıya destek vermek amacıyla kliniğimizde başlattığımız bu etkinliklerin sürekli olmasını hedefliyoruz. “Sanat & Dostlar Buluşması”nın ilk konuğu Büyükelçimiz Sayın Sedef Yavuzalp eserleri ile bizleri onurlandırdı. Türkiye ve Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen hastalarımız Sayın Büyükelçinin eserleriyle buluşacak” dedi. 

Emrah Elmas, İlker Manavbaşı, Sedef Yavuzalp, Yasemin Manavbaşı

Asena Soydaş, Demet Cengiz