Inari Omakase yenilenen yüzüyle hizmete başladı

Mekan — 04 Ocak 2017
Inari Omakase yenilenen yüzüyle hizmete başladı

İstanbul’un sevilen mekanları arasında yer alan “Inari Omakase”, tamamen yenilenen yüzü ve menüsü ile  sonbahar sezonuna merhaba diyor.. Kuruçeşme sahilinde yer alan “Inari Omakase”, başta Sushi ve Uzakdoğu füzyon mutfağı,  Japon kültüründen ilham alan dekorasyonu ile dikkat çekiyor.

İsmini Japon efsanelerine ve inanışlarına göre pirinç ve daha sonra tilki tanrısı olarak bilinen beyaz inari tilkisinden alıyor. İnsanlara kendisini çekici bir kadın olarak gösteren İnari ilahı, mekanın konseptinin dişileşmesinde büyük bir etken. Japon kültürünün izlerini taşıyan mekanda; klasik Japon çizgileri yerine somon renginin hakim olduğu tasarımıyla dişiliğe vurgu yapıyor… Mekana girenleri dev Japon Güneşi’nin karşıladığı Inari Omakase’de yer alan her detay Japon kültürüne gönderme yapıyor.

Dikkat çekici konseptiyle fark yaratan Inari, yenilenen benzersiz menüsü ile de dikkat çekiyor… Uzakdoğu mutfağında deneyimli şef Barlas Günebak’a emanet edilen menü, şefin özel yorumu ile yaratıcılık ve lezzet bir arada sunuyor. 
“Inari Omakase’de” başka hiçbir yerde bulamayacağınız tatlara sahip zengin içeriği, günlük taze balık çeşitliliği, özel dokunuşlarla farklılaşan lezzetler yer alıyor. 

Inari Omakase’nin konsept, marka kimliği ve mekan tasarımı Kitchen-ist & Erhan Sağır imzasını taşıyor… Tavan aydınlatmalarındaki Japon şemsiyeler, Çay seremonilerinin yapıldığı tatami odalarından esinlenen masa düzeni, zemin karolajları, ve Sushi barı ile Uzakdoğu’yu İstanbul’a getiriyor…

Ayrıntılı bilgi için: 

Telefon : 0212 265 96 01
Adres : Kuruçeşme, Kuruçeşme cad. No:11
Web :www.inariomakase.com
Kapasite : bahçe oturmalı  mekan 26, kapalı mekan 34
Hafta içi açılış / kapanış      : 13.00 – 22.30

Hafta sonu açılış / kapanış  : 11.00 – 01.00
Kredi Kartı : Tüm kredi kartları geçerlidir.
Rezervasyon : Gerekli