Çalgı Çengi İkimiz'den kahkaha dolu gala

SOSYETTE & DAVET — 04 Ocak 2017
Çalgı Çengi İkimiz'den kahkaha dolu gala

"Çalgı Çengi" isimli serinin ikinci filmi "Çalgı Çengi İkimiz"in galası gerçekleşti.

Kanyon AVM'de gerçekleşen gala gösterimi öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan oyunculardan Ahmet Kural, filmin gerçekten çok komik olduğunu dile getirerek, "Çok güldük biz filmi çekerken ve çok eğlendik." dedi.

Türkiye'de son dönemde yaşanan olaylara işaret eden Kural, "Öncelikle belirtmek istediğimiz, ülkemizin ve insanlarımızın yaşadığı bu kötü günlerde bir nebze olsun onları güldürebilmek, hayatımıza kaldığımız yerden devam edebilmek için, sanatın iyileştirici tarafını tekrar gösterebilmek için sinema, müzik her dalında bu filmi yaptık. Maalesef kötü günler geçiriyoruz ama insanlarımıza yine söylüyorum bir nebze mutluluk, huzur verebilirsek ne mutlu bize. Gerçekten inandığımız ve güvendiğimiz bir film yaptık. Herkes özveriyle çalıştı." ifadelerini kullandı.


Murat Cemcir de serinin ilk filmini 6 yıl önce çektiklerini ve sinema kariyerlerine bu filmle başladıklarını dile getirerek, filmin senaryosunu yazıp yöneten Selçuk Aydemir'in film ekibini bir araya getirdiğini kaydetti.

Ahmet Kural, Murat Cemcir Aile

Filmde büyük bir emek harcandığına vurgu yapan Cemcir, şöyle devam etti:
"Ahmet'in de söylediği gibi, çok enteresan bir süreçten geçiyor bu coğrafya. Biz bunu vatani görev gibi görüyoruz. Herkes nasıl kendi işini daha iyi yapmak isterse, biz de böyle kalabalık bir ekip olarak hiçbir masraftan kaçınmadık. Güldürebildiğimiz kadar çok güldürmek istedik. Selçuk şu ana kadar bence yazdığı en iyi senaryoyu yazdı. Bu benim şahsi kanaatim. Herkes olağanüstü performans sergiledi."

Nilgün Belgün, Oylum Şahin

Yönetmen ve senarist Selçuk Aydemir, çok güzel bir film olduğunu söyleyerek, "Çok komik bir film oldu. Galiba şuana kadar ki filmlerin en komiği oldu." diye konuştu.