Hilton Worldwide, Karadağ’daki ilk otelini açtı

Mekan — 20 Ekim 2016
Hilton Worldwide, Karadağ’daki ilk otelini açtı

Akdeniz’in incisi Karadağ’ın başkenti Podgorica ilk Hilton oteline kavuştu. Hilton Podgorica Crna Gora hem yabancı turistler hem de Karadağlılar için bir çekim merkezi olacak

Hilton (NYSE:HLT), Karadağ’da Hilton Hotels & Resorts markası altında faaliyet gösterecek ilk oteli Hilton Podgorica Crna Gora’nın açılışını Eylül ayında gerçekleştirdi. Şehrin merkezinde yer alan yeni Hilton Podgorica Crna Gora, hem iş hem de eğlence amacıyla seyahat edenler için ideal bir konaklama alternatifi. 23’ü süit olmak üzere, geniş ve modern tasarıma sahip 180 oda ile hizmet veren otelde, şehri tepeden gören panoramik manzaralı kral daireleri de bulunuyor.

Hilton Worldwide Hilton Marka Yönetimi Bölge Müdürü Andreas Lackner şöyle konuştu: “570’ten fazla otelden oluşan global portföyümüze, Akdeniz’in incisi olarak da bilinen, Avrupa’nın en eski ülkelerinden Karadağ’ı katmaktan heyecan duyuyoruz. Konuklarımızı dünyaca ünlü misafirperverliğimizle Karadağ’ın başkenti Podgorica’da ağırlamak için sabırsızlanıyoruz. Hilton otelimiz ile Podgorica, en gözde seyahat destinasyonları listelerinde daha da üst sıralara çıkacak.”

Otelin çatısı altında birçok mekan hem yabancı turistlere hem şehir halkına hizmet veriyor:

Sky Bar: Sekizinci katta yer alan, hem iç hem de dış mekan alternatifi bulunan bardan görünen şehir manzarası nefes kesiyor.
Restaurant Crna Gora: Otelin alametifarikası olan restoran, a la carte ve açık büfe olarak hizmet veriyor. Uluslararası lezzetlerden yerel yemeklere kadar geniş bir yelpaze sunan restoran lobi katında yer alıyor.

Terrace Fontana: Daha ziyade Karadağlı ziyaretçileri yönelik mekan, rahat ambiyansını ev yapımı dondurma ve pastalarla taçlandırıyor.
The Bar and Cigar Club: Dünyanın farklı ülkelerinden purolar sunan, konforuyla da göz dolduran mekan otelin lobi katında yer alıyor.
Executive ve suit odalarda konaklayan misafirler, ücretsiz kahvaltının yanı sıra altını katta yer alan Executive Lounge’da gün boyu park manzaralı terasın ve ikramların tadını çıkarabilir.